« Ožujak 2024 »

FESTIVAL MATEMATIKE
Autor: Lorna Velenik Žufić, 10. 5. 2018.

U Puli, u hotelu Histria Park Plaza, je 7. svibnja 2018. održan 13. Festival matematike. Naša škola već četvrtu godinu zaredom sudjeluje na Festivalu na koji dolaze škole iz čitave Republike Hrvatske, pa je Festival manifestacija državne razine. Svake se godine Festival matematike sastoji od dva dijela: ekipnog natjecanja Ekipa za 5+ i smotre znanstveno-istraživačkih projekata Matematike +.

Po prvi puta naša je škola ove godine bila prisutna u oba dijela Festivala.

Na ekipnom natjecanju Ekipa za 5+ imali smo pet ekipa. Tri ekipe bile su sastavljene od članova 3. i 4. razreda i natjecali su se u kategoriji PIKO. Ekipe PIKO kategorije činili su učenici : Eva Barbara Janko i Goja Alihodžić (učenice 4. razreda) te učenici ……………… Dvije su ekipe bile sastavljene od učenika 5. i 6. razreda i natjecali su se u kategoriji MIKRO. Ekipe MIKRO bile su sastavljene od učenika: Vita Blažević, Tena Mihoković, Ivana Sluganović i Antonio Živić (sve učenici 5. razreda) te Andrea Circota, Ivan Matin, Rene Radinović i Anabel Rudan (učenici 6. razreda). Učenici u svim kategorijama postigli su vrlo dobar uspjeh i dostojno predstavili našu školu. Učiteljice mentorice učenicima u ekipnom dijelu natjecanja bile su Anamarija KodnikCircota, Dijana Josić Lastrić, Sabina Blažević i Tanja Mihpković.

Na revijalnom dijelu natjecanja u kojem su prezentirani projekti škola, imali smo prijavljen projekt „Šetnja s dinosaurima“. Predstavljanje našeg projekta prošlo je izrazito zapaženo i od strane stručnog povjerenstva i od strane promatrača kojih u dvorani predstavljanja nije bio mali broj. Naši su učenici nakon prezentacije projekta nagrađeni gromoglasnim pljeskom, a dobili su direktne i brojne pohvale i od strane stručnog povjerenstva. Učenici koji su sudjelovali u prezentaciji i radu na projektu su: AnčiMirjanić, Roko Milić, ManuelMamuzić, Marija Šantor i Valentina Kodan, dok su ima u izradi projekta značajnu podršku dali učenici: Leona Ramljak, Ante Jurilj, Magdalena Ćosić i Lorena Kerin. Učiteljica mentorica projekta kojeg su učenici izrađivali tijekom čitave školske godine bila je učiteljica matematike i informatike Tanja Mihoković.