Solidarnost na djelu 2017.
Autor: Lorna Velenik Žufić, 13. 10. 2017.

Ove se godine na području Tara održala 45. humanitarna akcija pod nazivom  „Solidarnost na djelu 2017.“ Proveli smo ju u četvrtak 12. listopada 2017. od 15,00 do 19,00 sati. Svake godine volonteri i građani sudjeluju u navedenoj akciji Crvenog križa na razini cijele Hrvatske, a Tar je kao i obično ovu akciju širokogrudno dočekao.

Sudjelovalo je 55-ero učenika Osnovne škole Tar-Vabriga - najviše do sada. Toj se akciji vesele tijekom cijele godine i s nestrpljenjem ju očekuju. Akcija se održala na području Tara, a sakupili smo puno novaca i potrepština za potrebite. Uz rad ide i druženje te je akcija protekla na najbolji moguć način. Jedna je učenica rekla:“Baš nam je zabavno, a uz to činimo dobro djelo.“

Gospođa Jadranka Radojković i učiteljica Marta Rupenović omogućile su provođenje navedene akcije u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Poreč.

Zahvaljujemo svima koji su u akciji sudjelovali kupnjom bonova ili bilo kakvim darivanjem potrebnih sredstava. Također zahvaljujemo građanima i volonterima na doprinosu za ostvarenje ove humanitarne akcije. Bilo dobrom voljom, bilo znakom pažnje, bilo kupnjom novčanih bonova, ova se akcija provela na zavidnoj razini s izvrsnim rezultatima. Kao i svake godine spomenutom se akcijom šire temeljne značajke Crvenog križa – solidarnost i humanost, što su Tarčani svojim svesrdnim sudjelovanjem i potvrdili.

Nadamo se daljnjem uspješnom radu našeg Crvenog križa u Taru koji činite upravo vi – naši dobrotvorci.

Djelatnik Crvenog križa Poreč Igor Ostojić  je povodom Dječjeg tjedna održao radionice  u kojima je učenicima pokazao kako pružiti prvu pomoć u raznim situacijama i osvijestio učenike o važnosti pomaganja drugima.

Marta Rupenović

voditelj Podmlatka Crvenog križa Osnovne škole Tar-Vabriga