Fešta „U SUSRET LJETU“ u Taru
Autor: Lorna Velenik Žufić, 5. 5. 2016.

Svake godine 30. travnja u Taru se održava manifestacija „Ususret ljetu“ na kojoj  djeca i učiteljice predstavljaju našu školu na razigrane načine, a to su ples,recitacije,igrokazi… Prvi su nastupili  vrtići „Radost“  i „Paperino“ sa svojim odgajateljicama. Nakon vrtića nastupila je plesna grupa učenica 4. razreda, s pjesmom „Love me like you do“. 1.a razred nastupio je s pjesmom „Hoki poki“ , a 1.b s kaubojskom pjesmom. Razveselilo nas je jednako i 2.a razred s plesom na pjesmu „Muhara“ . Zabavili smo se i gledajući nastup 3.a razreda koji je recitirao na čakavskom narječju i pjevao pjesmu „Već ode stara zima“. Naši četvrtaši su nam također odrecitirali pjesmicu “Travanjske vijesti“, nakon čega su plesali na pjesmu „Chocoolata“, a marljivi  folkloraši su nam rado otplesali balun. Program su vodile učenice Lara Stranić 6.b i Nensi Sokolović 7.b. Razveselili smo se kad smo vidjeli direktora turističke zajednice koji je našem vrtiću i razredima od prvog do četvrtog darovao zamotane darove kao iznenađenje. Uz učiteljicu po dar su otišli i po dva učenika razredne nastave. Naravno nastupila je i limena glazba koja je zabavljala goste. A na ostatku večeri zabavljala je grupa  „Crvena jabuka“ . Ove godine smo se jako zabavili,a nadamo se da će iduća godina biti još bolja.

Nina Slišković 4. razred

Slike sa naše priredbe pogledajte u foto-galeriji.