Svjetloplave majice za osvještenost o autizmu
Autor: Lorna Velenik Žufić, 5. 4. 2016.

Glavna skupština UN-a odabrala je 2. travnja  za obilježavanje Svjetskog dana  svjesnosti o autizmu čime želi skrenuti pozornosti javnosti diljem svijeta na sve veći problem ovoga složenog poremećaja . Autizam je kompleksan razvojni poremećaj čiji je specifičan uzrok još nepoznat. Autistične osobe imaju teškoće u komunikaciji i socijalnim odnosima, te se opiru svakoj promjeni navika. Njihovo ponašanje obilježava nezainteresiranost za druge, mehaničko ponavljanje pojedinih pokreta ili radnji, te neuobičajeno vezivanje za neki predmet. Neka autistična djeca pokazuju iznimne motorne, matematičke i druge vještine. Osobe s autističnim poremećajem imaju niz životnih teškoća. Svjetski dan svjesnosti o autizmu obilježen je u mnogim gradovima puštanjem svijetloplavih balona. Naša se škola priključila ovoj akciji u petak  01. 04.Naši učeni su veoma upoznati s ovom temom jer našu školu pohađa učenik s  problemima iz tog autističnog spektra, kojeg svi lijepo prihvaćaju.