Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Lorna Velenik Žufić, 9. 12. 2015.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, koji traje od 15. studenog do 15.prosinca, u našoj školi održane su razne aktivnosti s ciljem preventivnog djelovanja na ovisnost. Učenici osmih razreda uredili su pano, izradili plakate, slogane i edukativne poruke. Organiziran je turnir ,, Sportom protiv ovisnosti“. U holu su djelatnici MUP-a Poreč i HZJZ održali predavanje 7. I 8. razredima na temu ,,Prevencija pijenja alkohola“ u sklopu projekta Zdrav za 5.Učenici 8.a izradili su i prezentacije na temu ovisnosti te su ih prezentirali u srijedu, četvrtak i petak višim razredima naše škole.

1.12. obilježen je Svjetski dan borbe protiv AIDS-a, učenici 8.a razreda su tim povodom svim učenicima i djelatnicima škole podijelili crvene vrpce te ih upozorili na važnost prevencija i ranog otkrivanja te bolesti za koju još uvijek nema lijeka za potpuno izlječenje. U sklopu projekta ,, Lav u meni“ sedmim i osmim razredima održano je predavanje na temu ,,Prevencija pušenja i jačanje slike o sebi“. Psihologinja naše škole Milena Banko je osmim razredima predavala o temi ,,Tamna strana ljubavi“. Na satovima SRZ i biologije osmim razredima je  učiteljica biologije Branka Gavrić održala predavanje na temu ovisnosti.

Daniel Vuk, 8.a